TA MISTIKA THS EDEM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ (ΛΟΥΚΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ)

Πήγαινε κάτω

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ (ΛΟΥΚΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ) Empty ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ (ΛΟΥΚΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ)

Δημοσίευση  ntino0ba Κυρ Νοε 15, 2009 1:30 pm

Παναγιώτης Πετράκης
Λουκάς Βένετης

Δείτε τους υπόλοιπους συντελεστές
1. Η φετινή σεζόν σάς βρίσκει ξανά στα Μυστικά της Εδέμ. Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας μέχρι τώρα;
Πρόκειται για μια εξαιρετική δουλειά και νιώθω ιδιαίτερα χαρούμενος που αποτελώ κομμάτι της για 2η σεζόν.

2. Ποιο είναι το διαφορετικό στοιχείο αυτής της σειράς από άλλες που έχετε συμμετάσχει;
Έχει πολύ γερό κείμενο και λόγο σύγχρονο και κατ' επέκταση αρθρώνεται αβίαστα από τον ηθοποιό. Έχει πολύ ισχυρό μύθο και συνεχείς ανατροπές ώστε να κρατά το ενδιαφέρον αμείωτο τόσο στον θεατή αλλά και στον ίδιο τον ηθοποιό. Έχει επίσης τρισδιάστατους πολύπλευρους χαρακτήρες, στοιχείο που τους κάνει ακόμα πιο ελκυστικούς για έναν ηθοποιό.

3. Πόσο δύσκολη είναι η συνέχιση του ίδιου ρόλου για δεύτερη χρονιά;
Η δυσκολία νομίζω ότι έγκειται στο να μην επαναπαυθεί ο ηθοποιός στην αίσθηση ότι γνωρίζει απόλυτα τον χαρακτήρα τον οποίο υποδύεται αλλά να συνεχίζει το ψάξιμο και την εμβάθυνση και να ανακαλύπτει νέα στοιχεία του. Αυτή η διαδικασία σε ότι αφορά τον "Λουκά" είναι απολαυστική.

4. Αλλάζει κάτι στο χαρακτήρα του ρόλου σας, φέτος;
Συμβαίνουν πολύ περισσότερα γεγονότα στον ίδιο απ' ότι πέρσι κι' έτσι καλείται να ασχοληθεί και με τα δικά του προβλήματα αντί να χώνει τη μύτη του διαρκώς στα προβλήματα των άλλων...

5. Μια συνηθισμένη μέρα γυρίσματος περιλαμβάνει:
Αρκετή ώρα οδήγησης από τόπο σε τόπο γυρίσματος, πολλές σκηνές που πρέπει να γυριστούν για να βγει το πρόγραμμα, πολλές αλλαγές ρούχων, πολλά αστεία και πλάκες από συναδέλφους και συνεργείο αλλά και πολλές στιγμές ικανοποίησης όταν οι σκηνές βγαίνουν καλές.

6. Πώς διαχειρίζεστε την αναγνωσιμότητα της τηλεοπτικής επιτυχίας;
Είναι πολύ όμορφο και συγκινητικό να σε γνωρίζει ο κόσμος στο δρόμο, να σου εκφράζει το θαυμασμό του και την εκτίμησή του προς τη δουλειά σου και να σου εύχεται τα καλύτερα για το μέλλον σου.

7. Ν αλλάζατε κάτι στο ρόλο σας τι θα ήταν αυτό;
Την έντονη παρεμβατικότητά του στις ζωές των φίλων του.

8. Διηγηθείτε μας ένα αστείο στιγμιότυπο από τα περσινά γυρίσματα.


9. Αν η σειρά δε λεγόταν "Τα μυστικά της Εδέμ", πώς θα έπρεπε να λέγεται;
Πιστεύω ότι ο τίτλος είναι ιδιαίτερα εύστοχος, εύηχος και περιεκτικός και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο.

10. Ποια πιστεύετε ότι θα είναι η κατάληξη της σειράς;
Ότι και να πιστεύω εγώ, είμαι σίγουρος ότι θα διαψευστεί από την αχαλίνωτη φαντασία των δημιουργών της σειράς. Είμαι σίγουρος όμως πως θα είναι η καλύτερη δυνατή κατάληξη. Όπως πάνε τα πράγματα, τη βλέπω να αργεί αρκετά όμως, γεγονός που με χαροποιεί αφάνταστα!
ntino0ba
ntino0ba
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2009

https://tamystikatisedem.darkbb.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης